موارد دیگر

معرفی ۱۰ برند لوکس جواهرات دنیا

جواهرات همیشه بخشی از تاریخچه بشریت بوده و در حال‌حاضر نیز بخش مهمی را تشکیل می‌دهد. در زمان‌های گذشته، جواهرات برای نشان دادن شأن اجتماعی، ریشه‌های خانوادگی و میزان اهمیت استفاده میشده است. امروزه، اشخاص جواهرات را به دلایل متعددی مورداستفاده قرار می‌دهند. برخی از جواهرات برای افزودن زرق‌وبرق به دسته لباس‌های مُد خود استفاده می‌کنند. برخی دیگر از یک جفت النگو (دستبند) و گردنبند همانند با آن‌ها برای نشان‌دادن شخصیت و تک‌بودن خود استفاده می‌کنند. البته، بسیاری از مردم جواهرات را برای ابراز علاقه و احساس عشق خود استفاده می‌کنند، مانند حلقه نامزدی و حلقه عقد.
برای تعداد کمی از برگزیدگان، تنها جواهراتی که برازندگی و تجمل بسیاری را از خود ساطع می کنند، مورد قبول هستند. این فهرست ۱۰ نشان تجاری (برند) جواهر معروف و بسیار گران دنیا را رتبه‌بندی کرده است. ممکن است که تعداد کمی از این نام‌ها برای مردم عادی آشنا به نظر برسند اما تنها تعداد بسیار کمی استطاعت مالی خرید از نام‌های قرار گرفته در این فهرست را دارند. آنها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

شماره ۱۰: چوپارد (chopard)

موسسه چوپارد در کنار ساخت ساعت‌های لوکس سوئیسی، بخاطر کلکسیون جواهرات بسیار مجلل و لوکس خود نیز شناخته شده است. رویکرد چوپارد درکنار استفاده از ریزنقش‌ترین و ظریف‌ترین طراحی‌ها و ریزترین قطعات مواد برای جواهرات، شامل استفاده استادانه از لایه‌های ضخیم طلای ۱۸ عیار و سنگ‌های گران‌بها با درجات بسیار عالی است. علاوه‌براین، چوپارد بر روی جزئیات و ظرافت بسیار حساس بوده، که به خط تولید بسیار گران آن‌ها ارزش بیشتری نیز می‌بخشد.

 

 

شماره ۹: میکیموتو (Mikimoto)

بنیان‌گذار شرکت میکیموتو، کوکیچی میکیموتو فقط بخاطر کلکسیون خود شناخته نشده است، بلکه به خاطر این واقعیت نیز معروف شده است که استفاده از مرواریدهای پرورشی در صنعت هنری قطعات جواهری را ابداع کرد و توسعه داد. کلکسیون میکیموتو تنها ریزترین مرواریدها را انتخاب میکند که شامل مرواریدهای دریای جنوب، مرواریدهای صورتی رنگ حلزونی، مرواریدهای منطقه تاهیتی، مرواریدهای سفید و انواع نادر دیگر می‌‎شود. علاوه‌بر آن، خط جواهرات میکیموتو برای بخش‌های فلزی تنها از طلا و پلاتینوم ۱۸ عیار و به همان خوبی الماس با درجه بالا استفاده می‌کند. تنها برای جواهراتی که زنجیره‌ی مرواریدی دارند، ریزترین نخ‌های ابریشم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

                                                                     شماره ۸: بولگاری (bvlgary)
بدون شک بولگاری یک برند بسیار شناخته شده در موارد مجلل و لوکس است، از صنعت مد گرفته، تا ساعت و تا جواهرات. و هنگامی که بر روی مود آخر می‌آید (منظور جواهرات است)، این برند شهر رُم، بدون از دست دادن تمایل خود به سنت‌گرایی، زیبایی و تجمل را بصورت بسیار عالی در هم می‌آمیزد. حتی امروزه، کلکسیون بولگاری خصوصیات ویژه‌ی خانم‌ها را به رخ می‌کشد، که شامل سنگ جواهرهای نتراشیده بزرگ برای تزئین منزل، اشکال جسورانه و استفاده از سنگ‌های جواهر کوژتراش شده (سنتی که به زرق‌وبرق دهه ۱۹۶۰ ایتالیا بازمی‌گردد.) می‌باشد. بولگاری در کنار بهترین سنگ جواهرهای نتراشیده، تنها از طلای ۱۸ عیار برای کلکسیون خود استفاده می‌کند.

 

شماره ۷: پیاژه (piaget)

پیاگت بعنوان یک نام آشنای دیگر برای افراد عادی، در آغاز بصورت یک شرکت ساعت‌سازی در بخش سوئیسی منطقه ژورا شروع به کار کرد. با پیشرفت تجارت، تجارت آن‌ها به سرعت به سمت جواهرات گرایش یافته و در آن سرآمد شدند. این شرکت موارد مجلل را برای آنهایی که استطاعت مالی پرداخت هزینه‌های مطالبه شده برای نمونه‌های ارائه شده توسط این شرکت را دارند، بصورت هنرمندانه‌ای تولید می‌کند. امروزه، پیاگت به این می‌بالد که مفاهیم دنیای قدیم را با طراحی‌های مدرن خود درآمیخته، که درحال‌حاضر ظاهر خطوط شیک و زوایای برجسته‌ای دارند. اما مشهورترین نمود آن گل رُز است که تبدیل به طرح مشخصه پیاگت شده است.

شماره ۶: گرَف (graff)

گرَف یک برند بسیار بالا و با ارزش در دنیا است که بخصوص در میان افراد ثروتمند و سرآمد بسیار پرطرفدار است. چیزی که کلکسیون گرَف را خاص می‌کند، فقط هنر دست‌ساز بودن جواهرات و یا کیفیت جواهرات تراش‌نخورده آن و فلزات مورداستفاده برای خلق آثار بسیار گران نیست. بلکه اندازه سنگ‌هایی است که گرَف در خط جواهرات از آنها استفاده می‌کند. این سنگ‌ها بسیار بزرگ بوده و بنیانگذار گرَف، لورنس گرَف، این روش را می‌پسندد.

شماره ۵: تیفانی اند کو (tiffany & co)

اکثریت مردم می‌دانند که وقتی نام تیفانی در جواهرات بکار می‌رود یک نام مجللِ بسیار بزرگ است، بیشتر بخاطر اینکه خط آن‌ها شامل آثاری می‌شود که هرچقدر هم ویژه باشند، بصورت متوالی قابل‌استفاده هستند. کلکسیون گسترده آنها تنها به خانم‌ها محدود نمی‌شود، و تیفانی نیاز آقایان و بچه‌ها را نیز به همان خوبی فراهم می‌کند. با تولید طراحی‌های کلاسیک از زمان شروع فعالیت در سال ۱۸۳۷، ابتکارات و تولیدات تیفانی توسط هنروران بسیار ماهر ساخته می‌شوند. و آن آثار هنری که در بخش آثار فوق مجلل طبقه‌بندی می‌شوند، برای تکمیل اغلب نیاز به سال‌های زیادی دارند.

شماره ۴: بوچلاتی (buccellati)

بوچلاتی با خلق جواهرات ظریف و زیبا از بهترین طلاهای ایتالیایی ریشه‌های رومی (رُمی) خود را تجلیل می‌کند. شرکت جواهراتی هنر رومی، طراحی‌های الهام‌گرفته از هنر رومی را تولید کرده و آنها را در کلکسیون خود قرار داده‌است. گردنبندها و دستبند و مچ‌بندهای سبک رومی تنها برخی از موارد بسیار پرفروش آن‌ها است. همچنین بوچلاتی به این می‌بالد که دارای طراحی‌های خاصی هستند که به جواهرات آنها ظاهر بسیار خوشایند و جذابی می‌بخشد، مثل فلزات صیقل‌خورده و درخشان که با پوشش ضخیمی از سنگ‌های تراش‌خورده و الماس پوشیده شده‌اند.

شماره ۳: ون کلیف و آرپلز (van cleef & arpels)

ون کلیف و آرپلز زمانی تشکیل شد که استل آرپلز و آلفرد ون کلیف تصمیم گرفتند که شراکت با هم را بصورت دائم کنند. در حالی که بیشتر کلکسیون آن‌ها نوعی از زیبایی را نشان می‌دهد که در دنیای قدیم یافت می‌شود (منظور طراحی قدیمی است)، این شرکت خط دیگری از آثار دارد که کلاس و برازندگی مربوط به خود را دارد. این موسسه یک کلکسیون عظیم را عرضه می‌کند که جنبه هنری سنتی و روایات را با تخصص‌های تکنیکی آمیخته‌است.

شماره ۲: کارتیه (cartier)

یک نام آشنای دیگر در این فهرست، کارتیه نامی است که برای دوران‌های زیادی فعال بوده است. کارتیه در زمان تاسیس درسال ۱۸۶۰، موسسه‌ای بود که برای خانواده‌های سلطنتی جواهرسازی می‌کرد که خواهان یک کلکسیون شخصی بودند. قابل تشخیص‌ترین طراحی کارتیه پلنگ است، که برای جذب ذائقه متغیر مشتریان خود، همواره اصلاح شده و دچار مفهوم آفرینی مجدد گشته است. کارتیه به‌دلیل وفاداریش به تاریخ هنر تزئین معروف است اما چندین خط را نیز خلق کرده که هنر دنیای قدیم را نیز به همان خوبی تجلیل می‌کند.

شماره ۱: هری وینستون (harry Winston)

هری وینستون بعنوان نامی که در تجارت جواهرات بسیار طنین‌انداز است، تجارت خود را در سال ۱۹۳۲ آغاز کرده و از آن زمان یکی از بالاترین برندها بوده است. کلکسیون هری وینستون که با استفاده از بهترین سنگ‌های جواهر تراش‌نخوده و ریزترین فلزات و تنها توسط اساتید جواهرساز ساخته می‌شوند. آثار ساخته‌شده در موسسه هری وینستون نه تنها بسیار زیبا و بسیار پر زرق‌وبرق هستند، بلکه بسیار بادوام بوده و به خوبی از آزمون زمان عبور می‌کنند.

بازگشت بە لیست